sesja plenerowa w Gdańsku

Sesja plenerowa w Gdańsku odbyła się 29 października 2019 roku na Starówce. Oczekiwania mojej klientki były dość specyficzne, ponieważ potrzebowała zdjęć do swojego bloga podróżniczego, w bardzo określonej formie. Merete pochodzi z Norwegii i stara się odwiedzić najbardziej popularne miejsca na świecie, dokumentując profesjonalnymi fotografiami. Zdjęcia nie powinny mieć jednak charakteru artystycznego, a raczej sytuacyjny.

Merete to wyjątkowa kobieta z Norwegii, która parę lat temu porzuciła pracę w korporacji, by podróżować po świecie i dzielić się swoimi doświadczeniami. Prowadzi bardzo interesujący profil na Instagramie oraz bloga, którego bardzo polecam odwiedzić. Szczególnie, jeżeli interesują Was podróże oraz dokumentujące je piękne fotografie.

Co ciekawe, Merete korzysta z usług miejscowych fotografów, więc jej zdjęcia najczęściej rzeczywiście są niezwykle piękne. Warto jednak zwrócić uwagę na sposób, w jaki Merete realizuje swoje cele w postaci kreowania własnego wizerunku. Czasami bowiem to, co się wydaje prawdą, wcale nie musi takie być. W moim przypadku zostałam poproszona o wykonanie sesji plenerowej na tle gdańskiej starówki. Zamierzenie było takie, żeby przybliżyć czytelnikom jej bloga Gdańsk i opowiedzieć o swoim kilkudniowym w nim pobycie

Przebieg sesji plenerowej na gdańskiej starówce

Merete była przygotowana i wyćwiczona w pozach, dlatego miała bardzo konkretne oczekiwania względem ujęć. W plecaku miała kilka zestawów ubrań i butów, by na zdjęciach pokazać, że była w Gdańsku co najmniej kilka dni. W rzeczywistości rano przyleciała i kolejnego dnia już wracała.

Oczekiwania Merete względem sesji były bardzo konkretne. Poprosiła mnie o wykonanie ujęć, by jej sylwetka nie była zbyt duża i żeby było dobrze widać najbardziej reprezentatywne miejsca w Gdańsku. Zrobiłyśmy spacer wzdłuż ulicy Długiej, później był Długi Targ, kilka ujęć nad Motławą, Mariacka i wróciliśmy do fontanny Neptuna i Dworu Artusa. Jestem szczególnie dumna z ujęcia z Dworu Artusa, o którym Merete napisała na Instagramie, że czuje się Alicją w Krainie Czarów. Poniżej możecie znaleźć kilka zdjęć z tej bardzo ciekawej i niezwykłej sesji plenerowej w Gdańsku na Starym Mieście.

Sesja plenerowa w Gdańsku – Fotografie z Merete

sejsa plenerowa nad Motławą

sejsa plenerowa Ratusz Gdański

Sesja w Gdańsku na tle Fontanny Neptuna

Sejsa w Gdańsku

Sesja na Wyspie Spichrzów w Gdańsku

sesja plenerowa w Gdańsku

sejsa na Wyspie Spichrzów

Jesteście może zainteresowani podobną sesją? Możecie się zemną skontaktować przez stronę – kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *