warsztaty fotografii noworodkowej

Warsztaty fotografii noworodkowej to wspaniała możliwość przećwiczenia swoich umiejętności, poznania nowych metod i technik, wymiany informacji oraz poznania interesujących ludzi. Szczególnie, gdy prowadzi je prawdziwy fachowiec w tym obszarze, jakim jest warszawski fotograf Czarek Rajkowski. Poniżej postaram się nieco streścić swoje wrażenia i doświadczenia.

Chciałam się z Wami podzielić relacją z cudownych warsztatów przeprowadzonych przez prawdziwego mistrza fotografii noworodkowej – Czarka Rajkowskiego. Czarek to znany fotograf, który działa w Warszawie już od wielu lat. Od jakiegoś czasu prowadzi również warsztaty z fotografii noworodkowej, które się cieszą dużą popularnością. Mogę z całego serca polecić te warsztaty, ponieważ osobiście w nich uczestniczyłam.

Dlaczego warsztaty fotografii noworodkowej to dobry pomysł?

Moim zdaniem każdy fotograf powinien co jakiś czas jeździć na szkolenia, bo wtedy może się nauczyć wielu nowych rzeczy, zobaczyć wszystko z innej perspektywy i zdecydowanie szybciej się rozwinąć. Czyli tak na prawdę nabrać wiatru w żagle. Mogę powiedzieć szczerze, że Czarek potrafi przekazać wiedzę i na praktycznych przykładach objaśnić swój warsztat fotografii noworodkowej.

Jest to specyficzna dziedzina fotografii, ponieważ robi się zdjęcia malutkim dzieciom, najlepiej do 14 doby życia maluszka. Jesteście ciekawi, jak wyglądają takie warsztaty? Otóż Czarek prowadzi szkolenia w małych, kameralnych grupach, by móc skupić się na każdym uczestniku. Podczas warsztatów dużo pokazuje i objaśnia.

Jak przebiegły gdańskie warsztaty u Czarka Rajkowskiego?

Na warsztatach mieliśmy szczęście mieć dwie rodziny z maluszkami – dziewczynką i chłopcem, żeby zobaczyć ewentualne różnice w pracy czy doboru stylizacji. Poznaliśmy zasady współpracy z rodzicami, omówiliśmy techniki owijania, pozycjonowania, a nawet usypiania i uspokajania noworodka. Ponadto Czarek przygotował dla nas bardzo smaczne przekąski, a na obiad zamówił pizzę. Pod koniec warsztatów mieliśmy jeszcze kilka godzin pracy w Photoshopie, poznaliśmy pełną edycję zdjęć, której używa Czarek dla sesji newborn.

Uważam, że w trakcie warsztatów zdobyłam bardzo cenne doświadczenie oraz nauczyłam się nowych technik fotograficznych. Fotografia noworodkowa jest bardzo wymagająca, ale przynosi tyle radości i szczęścia. Każdy, kto rozpoczyna swoją drogę w fotografii noworodkowej powinien poważnie zastanowić się nad warsztatami. Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo noworodka. Także takie warsztaty przydają się już doświadczonym fotografom, ponieważ pokazują inną perspektywę i zapewniają tak zwanego “kopa” do dalszego rozwoju własnej twórczości.

fotografia noworodkowa
Warsztaty noworodkowe – dziewczynka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *