sesja świąteczna

Fotograficzna sesja świąteczna to nie tylko wspaniała pamiątka, która przez długie lata przypominać będzie niezwykły czas, kiedy dzieci jeszcze były małe. Może być ona również wspaniałą zabawą, która przyniesie całej rodzinie wiele radości. Warto jednak odpowiednio się do niej przygotować, by uzyskać jak najwięcej satysfakcji oraz by zdjęcia były absolutnie niepowtarzalne.

Do Świąt Bożego Narodzenia jest jeszcze chwila, ale sesje świąteczne zaraz ruszają pełną parą. Dlaczego tak wcześnie? Najważniejszym powodem jest więcej dostępnych terminów dla Was, ale również żeby odbitki i inne gadżety fotograficzne zdążyły trafić w Wasze ręce na czas. Warto jednak przygotować się nieco, by Wasza sesja zdjęciowa była niepowtarzalnym i miłym przeżyciem dla całej rodziny, a także dała doskonały efekt w postaci magicznych zdjęć.

Sesja świąteczna a właściwe przygotowanie

Sesja świąteczna z technicznego punktu widzenia nie wyróżnia się niczym szczególnym, w porównaniu do innych sesji. Ważne są jednak odpowiednio dobrane rekwizyty, tła, a także ubiór fotografowanych ludzi. Oto kilka wskazówek, jak się lepiej przygotować do takiej sesji.

  1. Przygotuj z wyprzedzeniem odpowiednie ubrania

Garderoba wszystkich członków rodziny powinna do siebie pasować stylem i kolorystyką, oraz pasować do świątecznej tematyki. Do sesji bożonarodzeniowych idealnie sprawdza się klasyczna stylizacja w kolorach nasyconych – np. czerwony, zielony albo stylizacja bardziej neutralna czyli złoty, beżowy, biały, kremowy.

  1. Dzieci trzeba odpowiednio przygotować do sesji

Wiele dzieci czuje się onieśmielonych w nowym miejscu, a tu dochodzi jeszcze obca osoba z wielkim czarnym aparatem. Warto z nimi trochę porozmawiać przed sesją i wytłumaczyć na czym polega robienie zdjęć podczas sesji. Podczas sesji dzieci mogą na początku czuć się niekomfortowo, ale tu duża rola rodzica, żeby spróbować się rozluźnić. Postarać się zagadywać i zabawiać dzieciaki, ponieważ nie jest to dla nich łatwe. Zdjęcia z takiej sesji będą później wspaniałą pamiątką na lata, jak również cudownym pomysłem na prezent dla bliskich.

  1. Nie próbuj na siłę zmusić dziecka do zdjęć

Nie mów “uśmiechnij się” i nie szantażuj, bo straszenie dziecka często może prowadzić do efektu odwrotnego od zamierzonego. Tak nastraszone dzieci mogą odczuwać złość, ewentualnie smutek i wtedy ze współpracy nici.

  1. Bądź punktualny

Dobrze być kilka minut przed czasem (ale nie za wcześnie by nie przeszkadzać poprzednikom). Dzieci wtedy szybciej oswoją się ze mną i z nowym miejscem. Takie sesje są często wyliczone co do minuty, więc jeśli się spóźnicie, będziecie mieli mniej czasu na swoje zdjęcia.

  1. Rozluźnij się

Ta sesja to ma być zabawa i przyjemne przeżycie dla całej rodziny. Wiem, że zależy Ci na pięknych zdjęciach i martwisz się o efekt sesji, jednak takie zdenerwowanie udziela się także dzieciom. Im wszyscy są bardziej rozluźnieni, tym łatwiej o dobry humor dzieci. Dajmy im kilka minut na oswojenie się, a efekty będą cudne.

Jak widać, sesja świąteczna nie wymaga wielki przygotowań. Warto jednak pamiętać o tych kilku wskazówkach, które zapewnią maksimum radości oraz pozwolą wykonać niepowtarzalne fotografie.

Jesteś zainteresowany taką sesją? Koniecznie sprawdź moją aktualną ofertę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *