sesja roczkowa

Sesja zdjęciowa na roczek dziecka stała się w ostatnich latach bardzo popularna. To wyjątkowy czas, w którym symbolicznie dziecko wychodzi z okresu niemowlęctwa. Sesja roczkowa to jednak dla fotografa nie lada zadanie, ponieważ dzieci w tym wieku są zwykle wyjątkowo ruchliwe i nieskore do współpracy. Cierpliwość przynieść może jednak bardzo fajne efekty. Tym razem moją modelką była przeurocza Aurelia, a efekty możecie ocenić sami.

W połowie listopada miałam wielka przyjemność wykonać roczkową sesje zdjęciową cudownej dziewczynce o pięknym włoskim imieniu – Aurelia. Sesja dla rocznego dziecka to nie lada wyzwanie dla fotografa i rodzica, ale wiele zależy od dobrej organizacji, ciepłej i wesołej atmosfery, a także szybkości działania fotografa. W tym wypadku wykorzystałam również obecność siostry i pokusiłam się o wspólne kadry.

Sesja roczkowa – Wiele możliwości na uchwycenie wyjątkowych chwil

Roczek to symboliczny przełom w życiu dziecka i warto zatrzymać te chwile, by móc do niej później wracać. Dzieci tak szybko rosną, a ta chwila przecież już nigdy się nie powtórzy. Sesje roczkowe można wykonać również z tortem, a mają one nawet swoją ogólnie przyjętą angielską nazwę: “cake smash photo session”. Coraz więcej osób się na nie decyduje, ponieważ wyjątkowo często przypadają do gustu. W takim przypadku tort umieszcza się na paterze przed dzieckiem i wykonuje się zdjęcie dziecka, jak słodko je zajada. Uwielbiam uchwycić momenty niespodzianki na twarzy dziecka, jego ciekawość i rozkosz, z jaką wgryza się w pierwszy kawałek słodkiego łakocia. Sesja roczkowa to wspaniała okazja, by uwiecznić wyjątkową osobowość dziecka w spokojny i luźny sposób.

Jeżeli chodzi o przebieg sesji urodzinowej z tortem (bo nie muszą to być roczne dzieci, dla starszych dzieci mam jeszcze więcej pomysłów), najpierw robię kilka ujęć bez tortu, ale z dekoracjami np. balonami, napisem “ONE”, kwiatami lub innymi rekwizytami. Dopiero później wykonuję zdjęcia z tortem. Na niektórych ujęciach skupiam się na detalach np. malutkich umazanych rączek czy nóżek.

Taką sesje można wykonać np. miesiąc przed planowaną imprezą urodzinową i z powstałych zdjęć zaprojektować zaproszenie na urodzinki, które na pewno będą bardzo oryginalnym pomysłem.

Sesja z tortem z malutkim brzdącem jest z definicji mocno brudząca, wiec warto zaopatrzyć się w ubrania na zmianę oraz mokre chusteczki. Oczywiście istnieje znacznie więcej wskazówek na ten temat, które zawsze szeroko omawiam z klientami przed sesją. Wszystkich chętnych zapraszam również do zapoznania się z moją ofertą na wykonanie sesji dziecięcych.

Zdjęcia z sesji na roczek Aurelki

Aurelia roczek sesja zdjęciowa

Aurelia podczas sesji na roczek

sejsa roczkowa w Gdańśku

sesja roczkowa Aurelki

Aurelia sesja w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *